Opis - Pola Namiotowe - Nad Zielonym

Przejdź do treści

Pola namiotowe 

Opis


POŁOŻENIE: Pola namiotowe położone są przy trasie krajowej nr 63, miedzy miastami Orzysz, a Giżycko.
JEZIORO: Przez mieszkańców i wiele przyjezdnych osób nazywane jest jeziorem Zielonym, ze względu na kolor wody. Jest ona seledynowa, lecz to nie jest oznaką zanieczyszczenia. Jezioro zasilane jest przez źródła wybijające z głębi Ziemi. Odcień wody jeziora nadal pozostaje zagadką, której natura nie chce nam objawić. Oficjalna nazwa tego polodowcowego jeziora brzmi Jezioro Ublik Mały.
Jest tu możliwość korzystania z krystalicznej wody prosto ze źródła. Przynosi ono orzeźwienie zarówno gościom, jak i okolicznym mieszkańcom, którzy korzystają z niej w domu. Krążą legendy o zdrowotnych właściwościach tej wody, ale to pozostawiamy osobistej ocenie.
Strefa ciszy: na jezioro nałożony jest zakaz używania silników spalinowych.

OKOLICA: Teren otoczony jest starym lasem porastającym malownicze pagórki. Znajduje się tu naturalny punkt widokowy, z którego rozciąga się szeroka panorama na okolicę. Warto też zwrócić uwagę na poniemiecki nasyp kolejowy i tunel, dzięki któremu Zielone łączy się z innymi mazurskimi jeziorami. Oczywiście nie sposób o wszystkim napisać - to trzeba zobaczyć...
Wróć do spisu treści